Laura műkörmös oldala

Sziasztok! Ez az oldal összefoglal mident a műkörmös tudnivalókról Újdonságot, vendég és műkörmös szempotok!! Mindent megtudhatsz, ami érdekel!! Jó nézelődést, visszavárlak!

 

 

Amikor első alkalommal döntesz úgy, hogy  műkörmöt szeretnénk viselni, rögtön egy nehéz kérdéssel találod szemben magad. Van ugyanis több lehetőség, zselés, porcelán, épített, tippes stb., és aki nem nagyon jártas ebben a világban, az nem biztos, hogy könnyen meg fogja hozni ezt a döntést. A rossz hír, hogy leginkább kipróbálás útján lehetne meghatározni, hogy kinek mi válik be jobban, előre nem nagyon fogod tudni megjósolni, hogy mit fogsz szeretni.

 

 

 

Szeretnél műkörmöt vagy esetleg már viselsz is? Ismerd meg az előnyeit és a hátrányait is, mielőtt a hosszított karmokra szavazol.

 

 

 

Zselés műköröm előnyei:

A szakszerűen és esztétikusan elkészített műköröm, amihez 4 hétig hozzá sem kell nyúlni, megszépíti, ápolttá teszi a kezeket. A felnőttek esetében megoldás lehet a körömrágásról való leszoktatásra, de arra is remek eszköz, hogy eltüntessük vele a deformált természetes körmöt, vagy védjük a puha, könnyen töredezőt.

 

 Vannak persze alapvető tulajdonságai az egyes típusoknak, amik picit megkönnyítik a döntést. És persze nem is egy életre szóló választás ez, szóval ha mégsem jön be, majd legközelebb a másik fajta mellett teszed le a voksodat.

Tippes vagy épített?

Amikor zselés műkörömről beszélünk, valójában két típusról is szó lehet: a tippesről és az építettről. Hogy éppen melyiket lehet alkalmazni, az nagyban függ a meglévő körmeid aktuális állapotától. A tippes akkor jó, ha a saját köröm annyira rövid, vagy egyéb okból annyira rossz állapotban van, hogy nem lehet közvetlenül rá építeni. Hátránya, hogy ha elenged a ragasztás, leesik a köröm. Ahhoz, hogy a tipp használatát el lehessen kerülni, kell egy alap hossz, és egy jó állapotú köröm. Az épített körmöt később csak töltögetni kell. Ez meglehetősen strapabíró, és sokáig szép marad.

A tippel további probléma, hogy sérülés, odaütés esetén könnyen lejöhet a tipp, vele az egész köröm. Ez nem azt jelenti, hogy a körmös rosszul rakta fel, sajnos ez egy ilyen műfaj. Az épített zselés ezért sokkal tartósabb, így ha kezdetben nem is elég hosszú hozzájuk a saját körmöd, érdemes megnöveszteni, hogy átválthass erre a fajtára. Látványra egyébként mindkét típus szép és igényes, csak az építettel talán egy kicsit bátrabban, felszabadultabban mersz mozogni, mert jóval kevésbé kell félned attól, hogy lejön.

 

✋ Megjegyzés: Tippes technika manapság már egyáltalán nem divat, az OKJ-n viszont még mindig tanítják, erről egy későbbi bejegyzésben olvashattok majd. Addig  is további jó szórakozást és olvasást az oldalon.
Még ne lépj tovább, görgess lejjebb .✋

 

 

 Zselé vagy porcelán??

Míg a zselé egy lámpában uv/led fényre megkötő anyag ezért építés alatt amíg köt az anyag égető érzést vált ki, ez nem a "körmös hibája" vagy a "lámpáé". Ez egy természetes kémiai folyamat része, ahogy az anyag megszilárdul a természetes körmön égető érzéssel jár. 
Ezzel szemben a porcelán köröm por és folyadék elegye, levegőre köt meg az anyag, itt semmilyen égető érzés nem érezhető. Mindkettő ugyanolyan tartós és szép.

 

 

 

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 5
Heti: 1
Havi: 1
Össz.: 2 743

Látogatottság növelés
Oldal: Műköröm előnyei és hátrányai
Laura műkörmös oldala - © 2008 - 2024 - lauranails.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen honlap készítő az Ön számára is használható! A saját honlapok itt: Ingyen honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »